W tym roku, nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w pierwszej edycji projektu pt. „Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich”


Projekt pt. „Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich”, realizowany jest przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce pod patronatem honorowym Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła. To, co najistotniejsze w tym przedsięwzięciu dla młodych ludzi, to nauka  konstruktywnego dialogu i dyskusji, rozwój umiejętności publicznego występowania, pisania przemówień i argumentowania. Patronat Merytoryczny nad projektem objęło Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, a partnerami w projekcie zostali: Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce.

Pierwszym etapem projektu było szkolenie z zasad prowadzenia dyskusji w oksfordzkim formacie.  Potem nastąpiło kilka tygodni intensywnych przygotowań do finałowej debaty, która odbyła się 26 lutego w Mediatece. Nasza drużyna wystąpiła  w pierwszym pojedynku na słowa w roli opozycji, skutecznie obalając tezę „GRY KOMPUTEROWE PRZYNOSZĄ WIĘCEJ SZKÓD NIŻ POŻYTKU”.

Bardzo dziękujemy za tę pełną emocji i wyzwań intelektualnych przygodę, dzięki której młodzi ludzie przekonali się, że „Słowa mają moc!”.

 

Galeria zdjęć

fot. MGOPS/Agnieszka Rogalska