Od stycznia 2017 roku wspólnie tworzymy ilustrowany katalog tytułowy książek naszej szkolnej biblioteki.

1. Wypożycz książkę w naszej szkolnej bibliotece.
2. Przeczytaj wypożyczoną książkę.
3. Wykonaj według własnego pomysłu ilustrację do przeczytanej książki, którą można by umieścić na okładce książki.
4. U góry ilustracji napisz imię i nazwisko autora tej książki.
5. Pod rysunkiem wpisz tytuł przeczytanej książki.
6. Nie zapomnij podpisać się na drugiej stronie kartki. Zostań znawcą książek! Zachęcamy do udziału w tym konkursie. Zwycięzcą zostanie autor największej ilości samodzielnie wykonanych kart, które zostaną włączone do ilustrowanego katalogu książek.
1. Wypożycz książkę w naszej szkolnej bibliotece.
2. Przeczytaj wypożyczoną książkę.
3. Wykonaj według własnego pomysłu ilustrację do przeczytanej książki, którą można by umieścić na okładce książki.
4. U góry ilustracji napisz imię i nazwisko autora tej książki.
5. Na dole ilustracji wpisz tytuł przeczytanej książki.
6. Na drugiej stronie ilustracji napisz starannie 3-5 zdań na temat przeczytanej książki (nie zdradzając zakończenia), aby w ten sposób zachęcić innych uczniów do przeczytania tej książki.
7. Nie zapomnij podpisać się na dole strony, pod napisanym tekstem. Zostań znawcą książek! Zachęcamy do udziału w tym literacko – plastycznym konkursie. Zwycięzcą zostanie autor największej ilości samodzielnie wykonanych kart, które zostaną włączone do ilustrowanego katalogu książek.
Biblioteka szkolna w promowaniu czytelnictwa wśród uczniów potrzebuje Ciebie! Przynosząc wykonane własnoręcznie ilustrowane karty katalogowe, w szkolnej bibliotece na długie lata pamiątkę po sobie pozostawiasz!