Szkolny Teatr BUTT

W 2013 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Edukacja naszą szansą, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Jednym z priorytetowych zadań było prowadzenie koła teatralnego. Wówczas powołano do życia szkolny teatr BUTT – Bardzo Utalentowaną Trupę Teatralną, który do dziś współtworzą uczniowie klas IV – VI. Naszym znakiem rozpoznawczym są: dobra zabawa, autorskie scenariusze i interakcja z widzem.
Mamy na swoim koncie kilka spektakli prezentowanych przed publicznością szkolną oraz lokalną. Są to przedstawienia pt.: Stary w nogi, Nowy w progi, Kochajmy Bajki! Opowieść wigilijna – inaczej, To jest sensacja, Pierwszy egzamin na ucznia zdasz! Milionerzy. O wszystko albo nic!

Swoimi występami uświetniliśmy między innymi: 50 - lecie Powiatowej Publicznej Biblioteki w Wieliczce, Gminny Dzień Nauczyciela, kiermasz bożonarodzeniowy w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce, spotkanie z autorką książek dla dzieci Małgorzatą Ostrowicką, Gminne Zakończenie Roku Szkolnego, Jubileusz 120 – lecia naszej szkoły, ślubowanie klasy pierwszej, szkolny festiwal talentów,  zakończenie programu innowacyjnego Biblioteka Wielkich Biografii oraz obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu, organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego i uzyskaliśmy dyplomy honorowe oraz tytuł Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka. Mieliśmy do wykonania 9 zadań, tj. zorganizowanie konkursu recytatorskiego, wiedzy o teatrze, wiedzy o aktorze, przygotowanie plakatu, opracowanie autorskiego scenariusza przedstawienia i zaprezentowanie go szerszej publiczności, napisanie recenzji sztuki teatralnej, zorganizowanie spotkania ze znawcą tematu dotyczącego wpływu teatru na rozwój osobowości młodego człowieka, zorganizowanie dnia talentu oraz ukończenie kursu Opiekun szkolnego koła teatralnego.

Nasi młodzi aktorzy lubią spędzać środowe popołudnia na spotkaniach koła. Oddają się wówczas twórczej pracy, integrują się, rozmawiają, relaksują, walczą z tremą, pokonują swoje słabości, odkrywają mocne strony i dobrze bawią. Zawsze wychodzą z zajęć z wypiekami na twarzy.