21 grudnia 2018r. cała szkoła czekała już na Święta! Ten ostatni dzień przed przerwą świąteczną okazał się wyjątkowy, nie tylko dzięki choince na szkolnym korytarzu – ubranej w barwy narodowe, nie tylko dzięki wystawie misyjnych szopek bożonarodzeniowych – przygotowanych przez uczniów w ramach konkursu, nie tylko dzięki spotkaniom wigilijnym w klasach, ale przede wszystkim dzięki Jasełkom!

Tegoroczne, bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III i oddziału przedszkolnego, pod okiem pań: Katarzyny Kaczor, Joanny Suder i Doroty Kabat. Wydawać by się mogło, że jasełka z roku na rok opowiadają tę samą historię, ale sposób w jaki przybliżone zostało narodzenie Bożego Syna, zaskoczył i zachwycił wszystkich odbiorców. Historia Bożego Narodzenia została opowiedziana przez Św. Franciszka jego braciom zwierzątkom (dzieci z oddziału przedszkolnego), które stały się uczestnikami wydarzeń. Obecność i gra najmłodszych aktorów, wprowadziła dużo uśmiechu i pozytywnych emocji wśród widzów. Dzielne owieczki, osiołek, wół i baran dotarli do stajenki i pokłonili się Jezusowi, choć groziło im… stanie się posiłkiem!

Tradycyjnie można było zobaczyć Maryję z Józefem, anioły zwiastujące Dobrą Nowinę, pasterzy, królów, gwiazdę, a nawet mieszkańców przepełnionego Betlejem. Wszystko to w przepięknej scenografii, ze wspaniałą muzyką, grą świateł, śpiewem, tańcami i grą na instrumentach. Jasełka stały się okazją do zaprezentowania wokalnych, tanecznych i muzycznych talentów naszych uczniów. Zachwycił solowy śpiew Michała Jasińskiego, z klasy VI a, który wykonał utwór pt. „Unoszę wzrok”, a także Anny Suder, Marii Wolanin i Justyny Woźniak. W tańcu obejrzeliśmy gwiazdkę, pasterzy i anioły, a na skrzypcach Dobrosława Zając zagrała kolędę „Lulajże Jezuniu”. W wykonaniu aktorów, przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych, przepięknie wybrzmiała kolęda „Przybierzeli do Betlejem pasterze”. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała za przygotowane przedstawienie i złożyła całej społeczności szkoły życzenia świąteczne i noworoczne.

Przedstawienie zostało również wystawione dwukrotnie w dniu 11 stycznia 2019r. Tym razem odbiorcami byli wyjątkowi goście. Przed południem naszą szkołę, już po raz trzeci, odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach. Z wielką wdzięcznością przyjęli zaproszenie i ze szczerym uznaniem obejrzeli występ dzieci. Wieczorem zaś swoje wnuki podziwiali Babcie i Dziadkowie uczniów z klasy III oraz rodzice pozostałych aktorów. To szacowne grono dało się porwać chwili i aktywnie włączyło w śpiew kolęd razem z dziećmi. Po programie artystycznym wnuki i wnuczki obdarowały dumnych Dziadków i wzruszone Babcie własnoręcznie zrobionymi prezentami.

A potem… słodki poczęstunek… i… FERIE!

Galeria zdjęć